Засклення балконів і утеплення

Балкон і лоджія – відмінний шанс розширити житлову площу квартири, але далеко не всі використовують ці квадратні метри раціонально. Для простого зберігання речей досить зробити косметичний ремонт. Але якщо мета робіт – додаткове тепле місце для відпочинку, то тут знадобиться утеплення балконів, скління, зовнішня і внутрішня обшивка.

Скління: види і вартість

Перш, ніж приступити до утеплення, необхідно забезпечити якісне скління балконного приміщення. Адже неякісний профіль або вікно, яке буде пропускати холодне повітря, зведе всі зусилля зберегти тепло нанівець. А це незначне поліпшення житлового простору забезпечить жителям захист від вуличного пилу, опадів і вітру. До того ж, скління – найкращий спосіб зробити перебування на балконі або лоджії максимально приємним.

Існує два найбільш поширених виду засклених балконів:

 • Алюмінієвими вікнами;
 • Пластиковими вікнами.

Перший тип вікон застосовується в тому випадку, коли необхідно зменшити навантаження на балконну плиту. Алюмінієві рами легкі, але одночасно з цим погано зберігають тепло: з їх допомогою можна підвищити температуру на балконі лише на 3-6 градусів. Ціна такої конструкції невисока, але холодний балкон можна використовувати, скоріше, як комору.

Скління балкона пластиковими вікнами вигідно відрізняється від холодної моделі: його можна експлуатувати в будь-який час року. Вартість таких вікон буде на порядок вищя, але і переваг у такій конструкції більше. Це надійне теплозберігаюче скління, яке дозволяє використовувати балкон не тільки як склад, а й як повноцінну кімнату.

Утеплювачі і їх особливості

Лише після якісних робіт по склінню балконних конструкцій, можна приступати до її утеплення. Сучасний будівельний ринок пропонує широкий вибір матеріалів для теплоізоляції. Але незважаючи на все це різноманітність, багато жителів використовують традиційний спосіб утеплення: за допомогою мінеральної вати і пінопласту. Хоча це найбільш доступне за ціною рішення, але можна скористатися і більш ефективними утеплювачами балкона:

 • Стиродур (або пінополістирол)

  Це міцний і щільний матеріал. Він має високу стійкість до навантаження і гниття, таким чином, це один з найбільш стабільних матеріалів утеплення балкона. Стиродур добре захищає від холоду, а також ізолює приміщення від вологи і води.

 • Пінопласт

  Так звана – «класика жанру». Він на 98% складається з повітря, звідси легкість і невагомість утеплювача. На цілісність і структуру пінопласту не впливають ні перепади температур, ні підвищена вологість на балконі. Ще один істотний плюс – для нього не характерно освіту грибка.

 • Базальтова і мінеральна вата

  М’які матеріали, які зберігають тепло на балконі завдяки хаотично розташованим волокнам. Вони утворюють повітряні порожнини, які і утримують повітря.

 • Пінополіуретан (ППУ)

  Добре «прилипає» до будь-яких поверхонь, що виключає утворення містків холоду. Також, ППУ стійкий до температур: він зберігає свої властивості навіть при температурі в мінус 200 градусів за Цельсієм.

Під час утеплення балконів або лоджій, обов’язково використання паро-, вітро- та гідрозахисних плівок.

Утеплення балкона зовні

Щоб забезпечити хорошу теплоізоляцію всередині майбутньої зони відпочинку, необхідно спочатку герметизувати всі щілини і міжпанельні стики зовні. При зовнішньому утепленні лоджії, немає необхідності «розчищати» простір. Потрібно тільки зробити замовлення на послуги робіт групи промислових альпіністів (висотників), і надати доступ в вікно на балконі для подачі інструментів.

Обшивка зовнішньої конструкції здійснюється за допомогою термоізоляційних матеріалів: найчастіше це пінопласт і мінвата. Ні в якому разі не можна забувати про гідроізоляцію балкона, оскільки намоклий утеплювач втрачає свої теплоізоляційні властивості.

Вибір внутрішньої обшивки

Внутрішнє оздоблення стін, підлоги і стелі балкона або лоджії робить їх естетичними і комфортними для перебування. Вибираючи матеріал для внутрішньої обшивки, потрібно звернути увагу на його міцність, волого- і зносостійкість, термін служби, здатність витримувати механічний вплив і перепади температур.

 • Дерев’яна вагонка займає одну з лідируючих позицій на ринку. І це не дивно: вона проста в монтажі і виконана в екологічному стилі. Разом з тим, має високий рівень шумоізоляції, що актуально для жителів неспокійних районів.
 • Пластикова вагонка відрізняється широким вибором кольорів і можливістю обрізки під потрібні виміри балкона. Також вона дуже проста в догляді: під час прибирання досить пройтися по поверхні вологою ганчіркою.
 • Гіпсокартон – не менш популярний оздоблювальний матеріал для балкона. Він легкий і крихкий, але одночасно з цим – пожаростойкий і доступний для будь-якого бюджету.

Утеплення підлоги і стелі також обов’язково – щілини необхідно ретельно запінити і закрити пластиковими панелями або спеціальними куточками. Якщо плануєте використовувати ламінат або плитку на балконі, то можна укласти плівкове тепле покриття.

Підведемо підсумки

Утеплення балкона або лоджії – це перетворення даної площі в додаткове приміщення квартири. За допомогою монтажних робіт з використанням теплоізоляційних матеріалів, балконний блок стає повноцінною кімнатою відпочинку, яку можна використовувати по різному призначенню. Так чи інакше, корисна житлоплощя розширюється, що особливо актуально для житла невеликого розміру. Слід мати на увазі, що оздоблювальний шар лише зберігає тепло, а не виробляє його. В такому випадку, для підтримки затишної температури знадобиться додаткове джерело тепла (електронний обігрівач, кондиціонер і так далі)

Основне завдання оздоблювальних робіт – перетворити примикающий до кімнати зовнішний простір в ізольовану площу, в якій буде тепло цілий рік. Реалізація цієї затії вимагає великої кількості сил, матеріалів, часу та професійних знань, оскільки більшість лоджій були спроектовані не призначеними для послуги подальшого утеплення. В такому випадку даний процес варто довірити досвідченим майстрам, які зуміють підібрати відповідні матеріали для кожного окремого випадку монтажних робіт.

Передзвонимо і допоможемо з вибором Ваших вікон

У Вас є питання?